Depilacja – skuteczne usuwanie owłosienia

trwała depilacja ciała
Depilacja – skuteczne usuwanie owłosienia
5 (100%) 34 ocen

Wiele kobiet boryka się z nadmiernym owłosieniem różnych części ciała. Niejednokrotnie zarost jest ciemny, twardy, szybko odrastający. Jest to duży problem, który wymaga ciągłego golenia, woskowania. Owłosienie pojawia się na całych nogach, pod pachami, w okolicach intymnych, okolicach bikini. Są to obszary ciała, z którymi kobiety muszą walczyć na co dzień, aby mieć gładką, delikatną i pięknie wyglądającą skórę.

Tego rodzaju zabiegów kosmetycznym poddają się także ze względów higienicznych. Mają one nie tylko sprawić, że skóra będzie wyglądała atrakcyjniej, ale także będzie zadbana i utrzymana w higienie. Jest wiele metod, które mogą w tym pomóc. Jedną z takich metod jest depilacja laserowa.Więcej o niej możesz się dowiedzieć także poprzez zapis na darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica.

Trwałe usuwanie włosków laserem

Jest to zabieg, który jest bezpieczny, bezbolesny, skuteczny, utrzymuje gładką skórę przez długi czas. Można depilować praktycznie każdą część ciała. Laserowa depilacja cieszy się dużym zaufaniem wśród kobiet. Coraz częściej w salonach kosmetycznych można spotkać kobiety, które poddają się zabiegom. Usuwanie owłosienia laserem sprawia, że kobieta:

  • czuje się atrakcyjniejsza
  • czuje się bardziej komfortowo
  • poprawia się jej samopoczucie

Zalety depilacji laserowej

Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne wykonywane są nie tylko ze względów estetycznych, czasem także zalecana jest przez lekarzy specjalistów ze względów zdrowotnych. Lekarze proponują tego rodzaju zabieg przy zapaleniu mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych, czyli wrastające włoski po depilacji innymi metodami. Laserowe usuwanie owłosienia za pomocą lasera VECTUS jest skuteczne, trwałe, bezbolesne i bardzo skuteczne. Zabieg ten trzeba jednak powtarzać. Czasem wystarczą cztery zabiegi, a czasem potrzebnych jest sześć dla otrzymania pożądanego efektu. Należy pamiętać, że zabiegi muszą być przeprowadzane w odstępach czasowych od czterech do sześciu tygodni. Wrastające włoski po depilacji są możliwe do usunięcia laserem Vectus, kiedy inne formy i metody depilacji zawodzą, nie są skuteczne. Usuwanie owłosienia laserem sprawia, że kobiety nie muszą ciągle martwić się goleniem, nie tracą czasu na codzienne golenie różnych powierzchni ciała, aby mieć piękną i zadbaną skórę, bez zbędnego owłosienia. Tylko zabiegi laserowe dają trwałe usuwanie owłosienia.   

Depilacja woskiem

Inną metodą, na skórę bez zbędnego owłosienia jest depilacja woskiem. Jest to alternatywna metoda dla golenia, depilacji laserowej lub depilacji depilatorami, w warunkach domowych. Nie jest tak skuteczna jak depilacja laserowa. Nie daje także takich samych rezultatów. Nie usuwa owłosienia na stałe. Zabieg ten trzeba powtarzać minimum co 4 tygodnie. Uzależnione jest to od rodzaju i twardości owłosienia. Depilacja tą metodą daje dolegliwości bólowe, nie jest przeznaczona dla kobiet o słabej odporności na ból. Wosk do depilacji można kupić w sklepach kosmetycznych, aptekach, większych marketach oraz za pośrednictwem sklepów internetowych. Jest wiele marek, wielu producentów, tego rodzaju produktu. Warto wcześniej zapoznać się z ulotką, składem oraz opiniami innych użytkowniczek, zanim zdecydujemy się na zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − = 66