Przyczyny kamicy nerkowej

Kamica nerkowa stanowi częste schorzenie, które występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet i ujawnia się po 30 roku życia. Polega na kumulowaniu się złogów w drogach moczowych oraz nerkach – wytrącające się z moczu składniki organiczne oraz mineralne tworzą zastoje, które z czasem ewoluują w kamienie. Podobna dolegliwość wydaje się wysoce uciążliwa, a towarzysząca …

Read More

Dieta w kamicy nerkowej

Jest wiele sposobów leczenia kamicy nerkowej. Jednakże, w niektórych sytuacjach udaje się uniknąć leczenia, gdyż wystarcza po prostu dobra dieta. Warto jednak mieć na uwadze, że są różne rodzaje kamicy. Pomimo, że generalnie kamienie nerkowe zawsze wymagają podobnej diety, to jednak różni się ona nieco w zależności od konkretnego rodzaju tej choroby.

Objawy Kamicy nerkowej

Kamica nerkowa to schorzenie stosunkowo częste. Warto jednak wiedzieć, że jest kilka typów kamicy. Niektóre z nich cechuje dziedziczność, także w tym przypadku nie mamy większego wpływu na to, że pojawia się choroba. Inne rodzaje kamicy natomiast są spowodowane przez złe odżywianie. Niezależnie jednak od rodzaju kamicy, warto wiedzieć jakie daje ona objawy, aby móc …

Read More

Kamienie nerkowe

Niewątpliwie, kamienie nerkowe to sprawa poważna, którą jak najszybciej trzeba się zająć. Nie warto jednak również panikować, gdyż leczenie daje dobre skutki i nie powoduje zbytniego cierpienia. Trzeba jednak w odpowiednim czasie odwiedzić gabinet lekarski.

Zioła na kamienie nerkowe

Jak się okazuje, kamica nerkowa może być leczona, i to z dużą skutecznością, przy pomocy ziół. Warto jednak pamiętać, że inne zioła są zalecane w przypadku każdego rodzaju kamicy. Oczywiście nie zawsze zioła rozwiążą problem, jednak często są wystarczające, a jeśli nie to bardzo dobrze wspierają leczenie.

Co to jest kamica nerkowa?

Kamica nerkowa nazywana jest również kamicą moczową i polega na wytrącaniu z moczu mineralnych oraz organicznych składników, które w naturalnym procesie zostają w nim rozpuszczone. W przebiegu choroby tworzą się złogi rozmaitej wielkości, które wywołują specyficzne objawy, wpływając na ogólną jakość życia pacjenta oraz prowadząc do dalszych konsekwencji zdrowotnych.