Jak skutecznie pozbyć się cellulitu na udach?

cellulit

     Cellulit jest to trudny problem, który spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Wpływa nie tylko na kwestię wyglądu zewnętrznego, ale także jest źródłem wielu kompleksów, a co za tym idzie wpływa na poczucie własnej wartości. Dotyka ona kobiet w różnym wieku, niezależnie od tego czy maja one nadwagę, czy są szczupłe. Podkreślić należy także fakt, że walka z tym problemem natury estetycznej, nie należy do łatwych. Do jego zawalczenia potrzebna jest ciężka praca, wytrwałość i podjęcie kompleksowych działań. Jednakże warto je podjąć, gdyż efekty jakie można uzyskać są znaczące.

      Cellulit może pojawić się na różnych obszarach ciała kobiety, takich jak brzuch, pośladki, nogi i inne. Miejscem bardzo częstego występowania cellulitu są uda. Jakie zatem działania należy podjąć aby skutecznie pozbyć się cellulitu na tym obszarze ludzkiego ciała? Dla pokonania tego problemu należy podjąć działania na następujących płaszczyznach: zmiana nawyków żywieniowych i odpowiednia dieta, zwiększenie aktywności fizycznej, a ponadto zadbanie o odpowiednią pielęgnację ciała. Bardzo dobrą metodą usuwania cellulitu jest także wykorzystanie zabiegów dostępnych w salonach kosmetycznych.

Dieta na cellulit

dieta antycellulitowa      Bardzo ważną zasadą w układaniu diety mającej działanie antycellulitowe, jest ograniczenie lub rezygnacja z produktów, które przyczyniają się do powstawania tego nieestetycznego problemu. W związku z tym należy tutaj zrezygnować z produktów przetworzonych, soli, która zatrzymuje wodę w organizmie oraz sprzyja powstawaniu obrzęków, kawy, sprzyjającej odkładaniu się tkanki tłuszczowej oraz cukru. Natomiast w diecie antycellulitowej powinny znaleźć się przede wszystkim warzywa i owoce takie jak, seler, pietruszka, koper, szparagi, szpinak, arbuz, żurawina, brzoskwinie i inne. Ważne znaczenie mają także napary ziołowe, herbata biała lub zielona. Pamiętać trzeba również o odpowiednim nawodnieniu naszego organizmu. Należy w tym przypadku przyjmować minimum 2 litry naturalnej, niegazowanej wody mineralnej dziennie. Określone produkty maja ogromne znaczenie w pozbyciu się z organizmu zalegających toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii. Bardzo ważne są także w tym przypadku produkt bogate w witaminy z grupy B, odpowiadające za przemianę materii oraz za przyswajanie składników odżywczych, także tych odpowiedzialnych za zmniejszanie cellulitu. Występują one w jajkach, kiełkach zbóż, wątróbce i innych. Dużego znaczenia nabierają tutaj także hormony roślinne należące do kategorii fitoestrogenów, które wpływają na utrzymywanie równowagi żeńskich hormonów, które zaangażowane są w tworzenie cellulitu. Dlatego też w codziennym menu powinny znaleźć się takie produkty jak brokuły, kalafior , brukselka oraz siemię lniane. Ważne jest także zapewnienie organizmowi dużej ilości błonnika.

Aktywność fizyczna

     Skuteczna metoda walki z cellulitem na obszarze ud polega także na regularnie wykonywanych ćwiczeniach fizycznych. Aktywność fizyczna przyczynia się bowiem do poprawy mikrokrążenia, a także wpływa na przyspieszenie metabolizmu oraz spalenie tkanki tłuszczowej. Wśród ćwiczeń, które pomogą w walce z niepożądanym cellulitem wymienić można takie aktywności jak: spacer, pływanie, jogging, stretching, a także ćwiczenia aerobowe. W przypadku cellulitu występującego na obszarze ud ważne są standardowe ćwiczenia wykonywane na dolne części ciała, czyli przysiady, jazda na rowerze, rolkach oraz step. Bardzo ważna jest tutaj systematyczność, gdyż tylko ona przyniesie duże efekty.

Zobacz też – Preparaty na cellulit – który krem wykazuje się najwyższą efektywnością?

Pielęgnacja skóry

      Odpowiednia pielęgnacja skóry stanowi ważne dopełnienie podjętych dziań antycellulitowych. Najważniejszą kwestią w tym zakresie jest dbanie o skórę dotkniętą cellulitem za pośrednictwem masażu, który pobudza krążenie krwi oraz metabolizm komórkowy. Masaż taki powinien być wykonywany każdego dnia, najlepiej zaraz po wyjściu z kąpieli, bo skóra jest wówczas rozgrzana, a naczynia rozszerzone. Dla lepszego efektu można tutaj także wykorzystywać naprzemiennym masaż raz ciepłym i raz zimnym strumieniem wody z prysznica. Dodatkowo także warto wykonywać peeling skóry, od 2 do 3 razy w tygodniu. Działanie takie przyczynia się do wygładzenia naskórka, a także lepszego wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

     Kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem zawierają składniki, które pobudzają metabolizm komórkowy, a także spalanie tłuszczu takie jak kofeina czy karnityna. Ponadto występują w nich substancje uszczelniające naczynia krwionośne czyli wyciąg z arniki, kasztanowca, rutyna. Kremy antycellulitowe zawierają także takie rośliny zielarskie jak miłorząb japoński, który wspomaga mikrokrążenie żylne. Przykładem takiego kosmetyku, który zapewni dobre efekty jest skuteczny krem na cellulit Vialise. Jest to preparat oparty na naturalnym składzie, zawierający wiele cennych składników pochodzących z bogactwa wyciągów roślinnych w nim zawartych.

     Podkreślić należy fakt, że określone wyżej zasady warto stosować nawet w przypadku uzyskania spektakularnych efektów w walce z cellulitem, gdyż pozwalają cieszyć się z dobrego wyglądu i zdrowego życia przez długie lata.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 4 =