Jak pozbyć się trądziku? Ranking najlepszych sposobów!

Nie chowaj twarzy z trądzikiem, tylko zacznij go zwalczać!

Każdy z nas chce cieszyć się gładką cerą, bez pryszczy i innych zanieczyszczeń. Niestety, trądzik coraz częściej zostaje z ludźmi na znacznie dłużej niż tylko na okres dojrzewania. Nie każdy ma czas na profesjonalne zabiegi u kosmetologa, inni uważają, że to tylko strata pieniędzy i czasu – czasem bywa tak, że jeśli zabieg nie jest powtarzany w jakimś odstępie czasu, to problem wraca. Dlatego, czy aby na pewno jest to skuteczne leczenie trądziku, czy tylko usuwanie widocznych skutków problemu, a nie docieranie do jego przyczyny?

5 sposobów na pokonanie trądzika

Jak wyleczyć trądzik, stosując się do prostych porad, które nie utrudniają życia? Wystarczy zapoznać się z naszym rankingiem i poznać sposoby na pozbycie się trądziku!

1. Nie wyciskaj pryszczy i nie dotykaj twarzy brudnymi rękami.

To zasada numer jeden! Trądzik to także siedlisko bakterii, które podczas wyciskania może bardzo łatwo przenieść się na inne obszary twarzy i zapchać inne pory. Ciągłe dotykanie i dłubanie przy istniejących pryszczach wywoła nowe podrażnienie skóry i tylko utrudni, i spowolni proces leczenia, dlatego naprawdę nie warto tego robić. Jeśli dotychczas to robiłeś, spróbuj jak najszybciej oduczyć się tego nawyku. Oprócz tego, że pryszcze zostaną wyciśnięte, doprowadzisz do stanu zapalnego skóry dookoła, co z kolei wywoła zaczerwienienie i ból. Jeśli chodzi o ręce – niezależnie od tego, jak często je myjesz, na dłoniach znajduje się wiele zanieczyszczeń i bakterii, które mogą spotęgować trądzik i doprowadzić do kolejnych nieprzyjemnych problemów skórnych.

2. Pij dużo wody.

Przeciętna ilość wody, którą powinno się pić w ciągu dnia to od 9 do 12 szklanek wody (około 2-3 litrów), w zależności od płci. Nawet, jeśli cały dzień nie czujesz pragnienia, postaraj się co jakiś czas w ciągu dnia, robić parę łyków wody. Po jakimś czasie wejdzie ci to w nawyk i nie będziesz musiał liczyć, ile wody wypiłeś – po prostu dostarczysz jej tyle, ile potrzeba. Skóra potrzebuje odpowiedniej ilości wody, żeby prawidłowo funkcjonować. Niedobór wody także objawia się problemami z trądzikiem, dlatego, żeby pozbyć się trądziku, tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów.

Tylko naturalne kosmetyki skutecznie wyleczą trądzik!3. Kupuj naturalne kosmetyki.

Dobre kosmetyki pielęgnacyjne, od sprawdzonych producentów, mogą w znaczącym stopniu przyczynić się do zwalczania trądziku. Jak skutecznie leczyć trądzik przy pomocy takich produktów? Swoją przygodę z kosmetykami przeciwtrądzikowymi warto zacząć od serum na trądzik Sevolium. Jego właściwości i skład pozwolą na przyspieszenie gojenia się zmian skórnych, a także zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry. To serum na trądzik sprawdzi się w codziennej pielęgnacji – wykorzystanie naturalnych składników pomoże zatroszczyć się o skórę w należyty sposób. Pamiętaj o tym, żeby każdy krem na trądzik, jaki wybierasz, był przeznaczony do właściwości twojej cery, dzięki czemu unikniesz przesuszenia i podrażnień.

4. Wyeliminuj ze swojej diety zapychacze.

Skuteczne metody na trądzik muszą opierać się na racjonalnym żywieniu. Ograniczenie cukrów, tłuszczów i fast foodów to podstawa do pozbycia się trądziku. Spróbuj zmienić swoje nawyki żywieniowe i już po kilku tygodniach zauważysz poprawę stanu swojej cery, a trądzik nie będzie już tak agresywny.

5. Wysypiaj się.

Odpowiednia ilość odpoczynku w ciągu nocy ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, w tym także skóry. Jak pozbyć się trądziku, wykorzystując tę metodę? Nie musisz robić nic szczególnego, po prostu zadbaj o to, żeby chodzić spać w wyznaczonych porach i nie spać krócej niż 7 godzin. Sen jest zbawienny także dla skóry trądzikowej – podczas snu cera może się zregenerować.

Co jeszcze zrobić, by zwalczyć trądzik?

Przede wszystkim zmienić tryb życia na zdrowy. Nie ma mowy o pięknej cerze, jeżeli dieta nie opiera się na zdrowych potrawach. Co zatem jeść, by pokonać trądzik?

  • Owoce i warzywa.
  • Ryby.
  • Chude mięso, najlepiej niesmażone.
  • Produkty z niską zawartością tłuszczu i cukru.

Unikać należy też alkoholu i słodzonych napojów. Taka dieta na trądzik nie tylko spowoduje, że skóra odzyska dawny blask, lecz także wpłynie korzystnie na sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6