Krew w moczu u kobiety

Generalnie, sam krwiomocz nie jest jeszcze dowodem na występowanie jakiejkolwiek choroby. Dopiero, kiedy wraz z krwią w moczu pojawiają się również inne objawy można dokonać diagnozy i stwierdzić z jaką chorobą mamy do czynienia. Warto zauważyć, że są choroby, na które chorują jedynie kobiety, a których właśnie jednym z głównych objawów jest krew w moczu.

Endometrioza

Jeśli chodzi o endometriozę, jest to schorzenie które polega na tym, że u kobiety występują niejako dwie miesiączki na raz. Wygląda to w ten sposób, że zwyczajna miesiączka pojawia się na zewnątrz, a druga natomiast w środku organizmu. Wszystko z tego względu, że w schorzeniu tym, komórki śluzówki macicy przemieszczają się po organizmie i osiadają na różnych narządach poza macicą. Jednym z objawów tego niewątpliwie uciążliwego schorzenia jest właśnie krwiomocz.

Warto zauważyć, że w tym przypadku krew w moczu występuje tylko w trakcie miesiączki. Kiedy ona przechodzi, również krwiomocz znika. Tym nie mniej, nie można po prostu pogodzić się z tym schorzeniem, gdyż może ono być niebezpieczne i mimo wszystko jest uciążliwe. Trzeba więc zawsze podjąć odpowiednie leczenie.

Zapalenie pęcherza i innych organów

Generalnie, oczywiście do zapalenia czy to pęcherza, czy cewki moczowej, czy też którejkolwiek z innych części układu moczowego może dojść u każdego. Mogą z tego powodu cierpieć kobiety i mężczyźni. Okazuje się jednak, że zdecydowanie częściej problem dotyczy kobiet.

Wydaje się, iż jest to spowodowane tym, że kobietom o wiele łatwiej jest złapać zakażenie pęcherza, które to bezpośrednio prowadzi do pojawienia się stanu zapalnego. Wszystko spowodowane jest różnicą w długości cewki moczowej u kobiety i mężczyzny. Kobiety po prostu mają zdecydowanie krótszą cewkę moczową, przez co bakterie, a także wirusy nie mają najmniejszego problemu z tym, żeby dotrzeć do pęcherza. U mężczyzn natomiast droga jest tak długa, że praktycznie nigdy nie są one w stanie się tam przedostać.

Krwiomocz a nowotwory

Generalnie, za najczęściej występujący nowotwór układu moczowego uznaje się nowotwór prostaty. Jednym z jego objawów jest również krwiomocz. Jednakże, oczywiście nowotwór gruczołu krokowego to schorzenie dotyczące jedynie mężczyzn.

Jeśli natomiast chodzi o kobiety, mogą one oczywiście również cierpieć z powodu nowotworu układu moczowego. W przypadku kobiet, mężczyzn czasami oczywiście również, mówimy o nowotworze pęcherza, a czasami również cewki moczowej. Wydaje się, że jeśli chodzi o układ moczowy, to właśnie nowotwory tych dwóch jego części, oprócz prostaty, są najczęstsze.

Nowotwory układu moczowego mogą pojawiać się z wielu różnych przyczyn. Niewątpliwie, duże znaczenie ma tu obciążenie genetyczne. Tym nie mniej, także palenie papierosów, czy zła dieta mogą w efekcie spowodować pojawienie się nowotworu.

Krwiomocz – jak to wyleczyć?

Zwykle, jeśli ludzie zobaczą, że w ich moczu jest krew, chcą jak najszybciej pozbyć się problemu. Jednakże, przeważnie nie jest to możliwe. Krew w moczu pojawia się bowiem z jakieś przyczyny. Żeby przestała się ona pojawiać, ten powód musi po prostu zostać zlikwidowany. Innymi słowy, trzeba wyleczyć chorobę, której objawem jest krew w moczu, ażeby zwalczyć sam krwiomocz, innej drogi po prostu nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 5 =