Krwiomocz leczenie

Nie ma co się dziwić, że widok krwi w moczu budzi strach. Jednakże, tak na prawdę nie warto przesadnie się martwic. Jest to nieco zamartwianie się na zapas, gdyż krwiomocz może być spowodowany przez dziesiątki różnych, często mało poważnych schorzeń. Tak czy inaczej, każdy chce jak najszybciej wyleczyć krwiomocz. Jednakże, nie jest to możliwe, jeśli nie zostanie wyleczona przyczyna krwi w moczu.

Leczenie stanów zapalnych

Bez dwóch zdań, stany zapalne często objawiają się krwią w moczu, choć oczywiście są także inne objawy. Jeśli więc zauważymy, że regularnie w naszym moczu pojawia się krew lub tez nawet zmienił on nieco barwę, możemy zacząć podejrzewać, że mamy stan zapalny układu moczowego, jednak dla pewności musimy skonsultować sięz lekarzem.

Generalnie, najczęściej lekarze mają do czynienia ze stanami zapalnymi w pęcherzu. Zdecydowanie, jeśli chodzi o cały układ moczowy, to właśnie w pęcherzu najczęściej dochodzi do stanów zapalnych, gdyż to tam gromadzi się mocz, który z różnych powodów zalega w nim nieraz i doprowadza do zakażenia, które zaś skutkuje ostatecznie stanem zapalnym.

Tym nie mniej, stan zapalny rzecz jasna może się pojawić również gdzie indziej. Może to być cewka, czy też przewód moczowy. Gdzie by się stan zapalny nie pojawił, prawdopodobnie pojawi się i również krew w moczu. Nie jest to co prawda objaw występujący w każdym przypadku, jednak przeważnie się pojawia.

Choroby nerek

Jeśli krew w moczu występuje regularnie, może to czasem oznaczać, że jest jakiś problem z nerkami. Przykładowo, mogło dojść do rozwinięcia się kamieni nerkowych. Kamica nerkowa to choroba niegroźna, o ile odpowiednio szybko podejmie się leczenie.

Kamica nerkowa to problem, który powstaje, gdy nie wszystkie zanieczyszczenia z nerek zostają usunięte z organizmu wraz z moczem. W takim przypadku, część z tych zanieczyszczeń osiada w nerkach i tworzy tam kamienie. Początkowo są one zwykle małe. Jednakże, jeśli nie zostaną rozpuszczone to stale się powiększają i zaczynają powodować przykre dolegliwości, takie jak między innymi krew w moczu.

Całe szczęście, istnieją skuteczne metody leczenia kamicy nerkowej. Tak więc, jeśli krwiomocz faktycznie spowodowany jest tym schorzeniem, można dosyć szybko, a na pewno skutecznie pozbyć się problemu. Często, wystarczy przejście na odpowiednią dietę, aby pozbyć się kamicy. Czasem jednak dieta nie wystarcza i niezbędne okazuje się leczenie farmakologiczne .W takim przypadku lekarz zaleca branie leków które mają doprowadzić do rozbicia kamieni i ich wydalenia.

W skrajnych przypadkach, gdy ani dieta ani leki nie działają, gdyż kamienie są zbyt duże, lekarz przeprowadza zabieg. Jest kilka zabiegów które prowadzą do pozbycia się kamieni nerkowych. Nie są to jednak szczególnie inwazyjne zabiegi, a niektóre z nich można nawet wykonywać zupełnie bez znieczulenia.

Warto w tym miejscu wspomnieć na przykład o lipotrypsji przezustrojowej. Jest to zabieg, który pozwala pozbyć się kamieni dzięki wykorzystaniu tak zwanych fal wstrząsowych. Ich zadaniem jest rozbicie kamieni i udrożnienie nerek. Kiedy kamienie zostaną rozbite w gruncie rzeczy nie trzeba już nic więcej robić. Kiedy bowiem pozostają z nich jedynie jakieś niewielkie resztki, organizm sam sobie daje z nimi radę i wydala je w sposób całkowicie naturalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

27 + = 31