Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa ma na celu pozbycia się niepożądanych włosków za pomocą wiązki lasera, które wnikając głęboko w skórę powoduje, iż cebulka włosa zostaje niszczona wraz z cebulkami. Zabieg taki jest w szczególności przeznaczony dla osób, które:

– mają podrażnienia na twarzy w wyniku wyboru innej metody depilacji, np. zapalenie mieszków włosowych po depilatorze elektrycznym

– mają skórę ze skłonnościami trądzikowymi

– posiadają twarde i ciemne owłosienie

– mają problem z wrastającymi włoskami, w szczególności w okolicach twarzy

– mają predyspozycje skórne do powstawania stanów zapalnych, takich jak krostki, bądź grudki

Energia, która zostaje wytworzona przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. Melaniny występuje nie tylko we włosach, jak również w samej skórze oraz w naczyniówce. Z kolei energia wytworzona przez laser zmienia się w energię termiczną, przez niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa.

Depilacja laserowa twarzy

Wielu mężczyzn, jak i kobiet boryka się z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Głownie nad górną wargą, co powoduje pewien dyskomfort w życiu codziennym. Jeżeli chodzi o kobiety to przypadłość ta jest spowodowana nadmierną produkcją androgenów i zazwyczaj jest pozostałością po okresie dojrzewania. Zabieg depilacji laserowej twarzy jest przeznaczony dla obydwu płci, niezależnie od wieku. Aczkolwiek należy pamiętać, iż zabiegu tego nie zaleca się w przypadku:

– skóry sztucznie opalonej

– przyjmowania leków światłouczulających

– nowotworów

– infekcji wirusowych

– jak również ciąży

Podobnie jak w przypadku depilacji innych części ciała, zabieg laseroterapi na twarz należy powtórzyć około trzech, czterech razy, aby uzyskać zadowalający efekt. Ważna jest ta kwestia, ponieważ niektóre włoski podczas depilacji mogą być w fazie wzrostu, a co za tym idzie – niektóre włoski mogą nam się po pierwszym zabiegu jeszcze pojawić. Natomiast sama przerwa pomiędzy sesjami depilacji laserowej powinna być w odstepach czterech, sześciu tygodni.

Zabieg depilacji laserowej twarzy odbywa się wyłącznie przy zastosowaniu najwyższej jakości technologii. Bowiem sprzęt używany przy tym zabiegu jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny. Laser medyczny Palomas Vectus został wyposażony w opatentowany czytnik, który dokonuje rzeczywistego pomiaru poziomu melaniny w skórze. Czytnik zostaje przyłożony w miejscu na skórze, gdzie ma być dokonany zabieg, Wówczas wbudowany procesor analizuje zgromadzone dane, od razu dobierając odpowiednią moc lasera. Dużą zaletą tego lasera – w przeciwieństwie do innych laserów – jest to, iż jest on w pełni bezbolesny. Jest to związane z zastosowaniem specjalnej chłodzącej nasadki. Skóra jest chłodzona podczas emitowania światła, jak również po jego emitowaniu – więcej w tym temacie tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której omawiane są wszelkie predyspozycje skórne i możliwość wykonania zabiegu. Kosmetolog ocenia typ i stan skóry. U pacjentów, u których nie ma przeciwwskazań dokonuje się próbę laserową. Po samym zabiegu naturalnym zajwiskiem jest delikatny obrzęg, aczkolwiek nie jest on duży i szybko znika. W związku z czym można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać, iż tuż po zabiegu nie należy korzystać z sanuny, a także z solarium, ponieważ mogłoby to wywołać większe podrażnienia skórne. Przestrzegać tych wytycznych należy do koło dwóch, trzech tygodni. Aczkolwiek przed zabiegiem każdy pacjent jest o tym informowany. Zabieg ten nie należy do najtańszych, aczkolwiek z pewnością można stwierdzić, iż jest to zabieg najlepszy.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk

5 comments

 1. Syla pisze:

  Ja miałam depilację laserową bikini 🙂 teraz czuję się komfortowo i nie muszę przejmować się czy zdążyłam się ogolić. To jest fajna sprawa.

 2. Weroniqe pisze:

  Hej, zastanawiam się czy zabieg ten jest odpowiedni dla osób, które mają uczulenie na słońce… często po kontakcie ze słońcem wyskakują mi dziwne bąble. Jak będzie w przypadku lasera? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

 3. Oktawia39 pisze:

  Pomocy, zastanawiam się nad tym zabiegiem bo intryguje mnie to czy mogę mieć jakaś wysypkę i uczulenie po kontakcie z laserem 🙁 czy podrażni to moją skórę.. a ja jestem dość wrażliwa.

 4. Tilda pisze:

  Świetna sprawa, cieszę się że w końcu się zdecydowałam. Jako matka 3 dzieci – zaoszczędziłam naprawdę wiele czasu.

 5. Lubieplacki pisze:

  Ja usunąłbym owłosienie z klaty i pleców. Wtedy czułbym się bardziej sexy 8)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − = 1