W jaki sposób wykonywana jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa należy do jednych z najpopularniejszych rodzajów usług kosmetologicznych. Co roku wiele osób decyduje się na depilacje laserowa, która pozwala skutecznie usunąć niepotrzebne owłosienie i zagwarantować to, że już nigdy nie stanie się ono problemem. Powszechnie wiadomo, jakie depilacja laserowa opinie ma – zabieg przez niezaznajomionych wydaje się być niebezpiecznym, bolesnym oraz nieskutecznym. W istocie charakterystyczna dla zabiegu, którym jest depilacja laserowa cena wymaga skuteczności oraz pełnego bezpieczeństwa dla każdego z pacjentów poddawanych procedurze. Czym jest i na czym polega laserowa depilacja, szczególnie uwzględniając najnowocześniejsze urządzenia służące do takich działań?

Na czym to dokładnie polega?

To jakie depilacja laserowa efekty ma wywoływać jest powszechnie znane – szybkie i trwałe usuwanie owłosienia z każdej okolicy ciała. Zasada działania tychże urządzeń jest, jednakże bardzo prosta. Za pomocą sondy emitującej promieniowanie świetlne uderza się w komórki zawierające melaninę w obrębie mieszków włosowych. Powoduje to podgrzanie mieszka i likwidację komórek macierzystych odpowiadających za wzrost włosa. Efekty są trwałe po wykonaniu kilku zabiegów z użyciem lasera. W zależności od powierzchni depilowanej wykorzystuje się różnego rodzaju sondy, inne do całych pleców, a inne na przykład do wąsika. W ten sposób usuwanie włosów laserem może być szybkie, przyjemne i wyjątkowo efektywne. Specjalne szafirowe kryształy chłodzące pozwalają utrzymywać właściwą temperaturę skóry w trakcie zabiegu, niwelując dyskomfort. Usuwanie owłosienia (sprawdź więcej tutaj – http://vectusgdynia.pl/kobiety/) laserem w Gdyni obecnie jest wykonywane jeszcze bardziej precyzyjnie, za pomocą sond dokładnie określających dawkę promieniowania laserowego i przywracających odbite od skóry promieniowanie. Pozwala to skrócić i znacząco podnieść efektywność wykonywanych zabiegów. Kwestia tego -w przypadku zabiegów specyficznych, jak depilacja laserowa, ile zabiegów jest potrzebnych zależy od fototypu skóry oraz zastosowanej technologii.  Technologie się uaktualnią, więc przy procedurach typu laserowa depilacja cena ulega stopniowej redukcji.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegi?

Na ogół, przeciwwskazania do depilacji laserowej są proste do zrozumienia. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest ciąża, choroba nowotworowa, świeża opalenizna, stosowanie światłouczulających substancji, leczenie retinoidami, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz aktywne zmiany zapalne w obrębie skóry. Jak widać depilacja laserowa przeciwwskazania ma mnogie, niemniej jednak niewiele osób jest wykluczanych z zabiegu. Depilacja laserowa w ciąży jest niezalecana. Kwestia depilacja laserowa a ciąża wynika z braku poznania wpływu promieniowania na dziecko. Opalanie się jest niebezpieczne, gdyż może dojść do oparzenia naskórka, w którym znajduje się wiele melaniny, w związku z ekspozycją na promieniowanie UV.

Jak się przygotować do zabiegu?

Wiele kobiet zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Nie boli, a nowoczesne sondy pozwalają skutecznie ograniczać dyskomfort. Okolica poddawana naświetlaniu powinna być ogolona – nie można pozwolić na naruszenie ciągłości skóry, gdyż uniemożliwi to wykonanie zabiegu. Na miesiąc przed zabiegiem należy unikać opalania się. Trwała depilacja laserowa to cykl kilku zabiegów, pomiędzy którymi trzeba dokładnie przestrzegać zaleceń. Przy zabiegu, którym jest depilacja laserowa jak się przygotować zostanie przedstawione przed zabiegiem. Brak opalania pozwala wyeliminować oparzenia po depilacji laserowej i inne charakterystyczne dla zabiegu, którym jest depilacja laserowa skutki uboczne.

Co po zabiegu?

Należy unikać słońca, stosować delikatne kosmetyki nawilżające. Konieczne okazuje się przez okres około 2 tygodni unikać gorących kąpieli, sauny oraz innego rodzaju ekspozycji na wysokie temperatury.

Jak wyglądają efekty?

Pożądany efekt można uzyskać po przejściu około 4-6 zabiegów. Cały cykl powinien być przeprowadzany przez okres 2-4 miesięcy. Przy procedurze jak depilacja laserowa koszt powinien być oceniany całościowo, a więc uwzględniać wszystkie potrzebne powtórzenia zabiegów. Po całym cyklu można mieć pewność uzyskanych efektów.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 80 = 89